Maden İşleri Genel Müdürlüğü

Cem Sacit YÜCEER

1998 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüceer, maden aramacılığı, jeolojik harita, jeokimyasal örnekleme, sondaj faaliyetleri, maden geliştirme gibi bütün teknik ve idari faaliyetler ile ilgili 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olmaktadır. Yüceer, Avustralya Madencilik ve Metalürji Enstitüsü’ne (AusIMM- MAusIMM) kayıtlı olup Yetkin Kişi (Competent Person/ Qualified Person) niteliklerine haizdir.

Yüceer, çalışmaya hayatı boyunca Teck Madencilik A.Ş, Major Drilling (Knada) Ltd., Pusula Madencilik & Yıldız Madencilik Ltd., Batı Anadolu Madencilik A.Ş. & Kaletepe Madencilik A.Ş., Kalyon Grup ve Özdoğu Grup firmalarında Jeolog, Saha Başmühendisi, Genel Müdür ve Danışman olarak olarak görev yapmıştır.

Yüceer’in yer bilimleri kapsamında gerçekleştirdiği başlıca projeler: Kestanelik Au-Ag Projesi (Lapseki Altın Madeni/ ASX’de listelenen şirket Chesser Resources Ltd.'nin projesi daha sonra Nurol Holdings Ltd. uhdesinde), Sisorta Au-Cu Projesi (ASX’de listelenen Chesser Resources Ltd ve TSX’de listesinde yer alan Eurasian Minerals uhdesinde), Tavsan Au Projesi (TSX.V’de listelenen Odyssey Resources uhdesinden LSE’de listelenen Ariana Resources uhdesine geçen proje).

Yüceer, Avustralya Madencilik ve Metalürji Enstitüsü (AusIMM) başta olmak üzere SEG (Society of Economic Geologist), PDAC (Prospectors and Developers Assocaition of Canada), Maden Jeologları Derneği gibi yerbilimleri alanlarında ulusal ve uluslararası faaliyet gösteren kuruluşlara üye olmaktadır. YÜCEER, ileri düzey İngilizce bilgisine sahiptir.